הקליניקה הקהילתית
לרפואה סינית

מתנ"ס תקומה.
רח' רמת הגולן 4, פתח תקווה

מתנ"ס תקומה. רח' רמת הגולן 4, פתח תקווה

צ'י קונג

מבוא לצ'י קונג

צ'י קונג, או בתרגום חופשי: "עבודת האנרגיה", הוא תרגול עתיק מסורתי מהרפואה הסינית. במשך אלפי שנים, צ'י קונג נחשב ככלי חשוב לשמירה על בריאות גופנית ונפשית. בעוד שהוא שואב את שורשיו מאמנויות לחימה סיניות קדומות, צ'י קונג התפתח להיות שיטה מדיטטיבית ורפואית המשלבת תנועות איטיות וזורמות, טכניקות נשימה עמוקות, והתרכזות מנטלית.

שיפור זרימת האנרגיה בגוף

לפי הרפואה הסינית המסורתית, האנרגיה החיונית, או "צ'י", זורמת לאורך ערוצים אנרגטים בגוף, אלו הם המרידיאנים . תרגילי צ'י קונג נועדו לסייע בזרימה חופשית של הצ'י , למנוע ולפרום חסימות ולאזן את הגוף והנפש. כאשר האנרגיה זורמת בחופשיות אין כאב ואין מחלות.

הפחתת מתח וחרדה

צ'י קונג מספק מקלט מהסביבה הרוויה במתח, דאגות וחרדות ומאפשר לאדם להתרכז ברגע הזה. התנועות האיטיות והמדיטטיביות, בשילוב עם נשימה עמוקה, מניעות את הצי' לאורך המרידיאנים בגוף מייצרות שלווה פנימית ומרגיעות את הנפש.

שיפור גמישות וטווח תנועה

תרגילי צ'י קונג כוללים תנועות מותחות ומרחיבות המסייעות בשימור ואף שיפור של גמישות וטווח התנועה. תרגול סדיר יכול למתוח ולחזק את השרירים והמפרקים, מה שמקל על ביצוע פעילויות יומיומיות ומפחית את הסיכון לפציעות.

חיזוק שיווי המשקל וקואורדינציה

בצ'י קונג מתרגלים תנועות מבוקרות ומאוזנות, תוך שימוש נכון במרכז הכובד של הגוף. תרגול סדיר משפר את שיווי המשקל, את הקואורדינציה ואת השליטה בגוף. בכך מפחיתים את הסיכון לנפילות ופציעות.

שיפור זרימת הדם וסיבולת לב-ריאה

התנועות הרציפות והמחזוריות של צ'י קונג מסייעות בשיפור מחזור הדם בגוף ובחיזוק מערכת הלב-הריאה. תרגול סדיר יכול לסייע בהורדת לחץ הדם ולהפחית את הסיכון למחלות לב וכלי דם.

הגברת ריכוז וקשיבות

צ'י קונג דורש מהמתרגל להתרכז בתנועות ובנשימה, מה שמסייע בפיתוח כושר ריכוז וקשיבות. תרגול סדיר יכול לשפר את היכולת להתמקד ולהישאר קשוב להווה, תכונות חשובות בעולם העמוס והמבולבל שלנו.

חבל שתמשיכו לסבול. צרו איתי קשר עכשיו

צי קונג

צ'י קונג

מבוא לצ'י קונג צ'י קונג, או בתרגום חופשי: "עבודת האנרגיה", הוא תרגול עתיק מסורתי מהרפואה הסינית. במשך אלפי שנים, צ'י

קרא עוד »

חבל שתמשיכו לסבול
צרו איתי קשר עכשיו